Сухе волосся – що це і наскільки індивідуальним повинен бути догляд за ним? Волосяний стрижень такого типу дуже тонкий і чутливий до будь-якого впливу. Основні ознаки сухого волос: знижене саловиділення, відсутність природного блиску, ламкість, лупа і свербіж шкіри. У разі відсутності належного догляду з часом волосся стає схожим на штучне. Сухе пошкоджене волосся негативно реагує на термічний, хімічний або фізичний вплив. Кінчики такого волосся січуться. Відновлення сухого волосся не терпить відкладення і його слід починати з додаткового живлення. Це нормалізує процеси, що відбуваються в фолікулі і волосяному стрижні.
Навіщо потрібен бальзам для волосся?
Бальзам для волосся є свого роду проміжним продуктом, оскільки він не тільки працює поверхнево, але і глибоко проникає у волосяний стрижень. Мета бальзаму волосся – відновити волосся і повернути йому оптимальний рівень вологи. Під час миття шампунем розкриваються кератинові лусочки зовнішньої оболонки волосся. Бальзам доставляє живильні речовини, органічні кислоти, вітаміни і рослинні екстракти в структуру волосини, вирівнюючи пошкоджену структуру.
Крім того, бальзам вирішує і ряд інших важливих завдань:
- нейтралізує компоненти шампуню, що залишилися на шкірі та волоссі
- відновлює оптимальний кислотно-лужний баланс
- полегшує розчісування
- захищає волосся від пересушування і шкідливого впливу навколишнього середовища (забрудненого повітря, гарячого повітря при сушінні волосся феном, хлорованої або солоної води, УФ-випромінювання)
- зволожує шкіру голови, покращуючи кровопостачання і живлення, зміцнює коріння волосся
- нормалізує роботу сальних залоз - нейтралізує статичну електрику
- повертає волоссю пружність, об'єм, м'якість, шовковистість, робить його рівним, гладким, слухняним.
Правила використання бальзамів для волосся
Головне правило на шляху до оздоровлення сухого волосся – не нашкодь. Те ж саме стосується і особливостей використання бальзамів. Маючи кремову структуру, ці продукти легко наносяться, не доставляючи дискомфорту. Так що цю процедуру можна проводити і в домашніх умовах.
При покупці бальзаму звертайте увагу на етикетку – вибирайте засіб відповідно до вашого типу волосся. Сухе волосся занадто чутливе і потребує бальзаму, в складі якого є натуральні екстракти. Вони ніжно живлять волосся, не маючи агресивного впливу на їхню структуру.
ВАЖЛИВО! Уникайте бальзамів сумнівного виробництва або тих, чий термін придатності вже закінчився.
Застосовувати бальзам потрібно строго дотримуючись інструкції, зазначеної на упаковці. Наприклад, при нанесенні бальзаму власники жирної шкіри повинні уникати цієї області. В іншому випадку засіб оздоровить сухі кінчики волосся, але надасть корінняю неохайного вигляду. У деяких випадках неправильно підібраний бальзам може призвести до алергічних реакцій і навіть випадання волосся.
Наносіть бальзам на чисте вологе волосся по всій довжині масажними рухами, уникаючи прикореневої зони і шкіри голови. Залежно від того, наскільки сухе ваше волосся, засіб слід тримати на волоссі від 5 до 10 хвилин, згідно з інформацією на упаковці. Після цього бальзам ретельно змивається теплою водою.
І останнє: уникайте так званих засобів «2-в-1». Відповідь, чому, простий: як правило, в такому випадку волосся одночасно очищається від жиру і обволікається бальзамом. У результаті, волосся не отримуює належного результату – не очищається і не отримує достатнього живлення.