70-ті роки ХХ століття ознаменувалися винаходом перших гелів для душу, без яких сьогодні неможливо уявити жодну ванну кімнату. Це засіб гігієни прийшов на зміну твердому і рідкому милу і посів лідируючі позиції на ринку косметичної продукції для догляду за тілом.
Як серед безлічі яскравих баночок і пляшечок з гелем обрати правильний та ідеальний саме для вас?
Ч чи Ж?
З огляду на особливості шкіри, виробники цього виду продукції чітко розділяють гелі за статевою ознакою: для чоловіків, жінок і гелі для дітей. Так як епітелій жіночої шкіри на 30% тонше, ніж у чоловіків, жіночі гелі для душу мають більш ніжний і м'який склад. Найчастіше в них додають і особливі інгредієнти, які допомагають доглядати за жіночою шкірою: для підтримки оптимального рівня колагену в склад вводять пептиди і коензим Q10, які уповільнюють процеси старіння і утримують вологу всередині шкіри. Для глибокого зволоження склади гелів збагачують натуральними оліями: авокадо, кокоса або солодкого мигдалю. Аромати у таких гелів ніжніші і витончені, вони нерідко нагадують жіночі парфуми.
До складу чоловічих гелів для душу часто входять молочні і фруктові кислоти. Все тому, що шкіра у чоловіків більш щільна, має більш кисле середовище, а на її поверхні знаходиться більша кількість сальних залоз. Відповідно тому такий тип шкіри потребує глибокого і ретельного очищення, ніж жіночий тип шкіри. У гелі з натуральним складом виробники включають екстракти шишок хмелю, лимона або женьшеню. Ці інгредієнти дозволяють ретельно очистити чоловічу шкіру, мають антисептичні, антиоксидантні і тонізуючі властивості. Що стосується ароматів, як правило, чоловічі гелі для душу мають деревні, трав'яні і запахи спецій.
Окрему нішу в цьому сегменті займають дитячі гелі для душу. Вони не руйнують захисний бар'єр ніжної дитячої шкіри, не містять хімічних барвників і парфумерних композицій. Ці засоби ще називають «без сліз», тому що вони не подразнюють слизову оболонку очей. Як правило, в складі таких гелів можна знайти натуральні олії оливи, кукурудзи або пальми.
Розслабити або тонізувати?
У кожного гелю для душу, крім основної функції очищення, як правило, є і додаткова.
Зволожуючі гелі для душу спрямовані на відновлення і підтримання оптимального водного балансу шкіри. Для цього в їхній склад обов'язково включають різноманітні рослинні олії, екстракти, вітаміни, фруктові кислоти і гліцерин. Такі гелі для душу ніжно очищають шкіру, насичуючи її вологою на весь день.
Теплий душ з використанням розслаблюючого гелю стане відмінним завершенням дня. Рослинні екстракти, наприклад, м'яти або лаванди, що входять до складу таких гелів, мають заспокійливі властивості. Аромати розслаблюючих гелів створюють відчуття спокою: ромашка, ваніль, календула або череда заспокоюють нервову систему і зменшують тривожність.
Глибокому оновленню і очищенню шкіри сприяє використання SPA гелю для душу. Особливі компоненти цих засобів (термальна вода, глини, мінерали мертвого моря, натуральні олії) дозволять провести SPA процедури для тіла, не виходячи з дому.
Для шкіри жирного типу, особливо в літню пору, стане незамінним антибактеріальний гель для душу. Рослинні екстракти (наприклад, зелений чай) і триклозан, що входять до його складу, усувають шкідливі бактерії з поверхні шкіри і перешкоджають розмноженню нових. Такі гелі чинять протизапальний та антисептичний ефект.
Антицелюлітні гелі спрямовані на боротьбу з «апельсиновою кіркою». Активні компоненти (розігріваючи олії), що входять до складу, глибоко проникають в шкіру, сприяючи кращому відтоку лімфи, нормалізації обміну речовин. Найчастіше в такі гелі додають пудру горіхів, кісточок рослин або кави, які виконують функцію антицелюлітного масажу.
Залишити свій коментар